Craftcom > Windows > Windows XP > Úpravy > FDD Boot XP
Verze pro tisk
FDD Boot XP


Určitě aspoň někteří už zažili nepříjemnou situaci, kdy po zapnutí počítače se objeví typické chybové hlášení "NTLDR missing" a co teď ? Máme několik možností v podobě opravných nástrojů, jako je třeba opravná konzola z instal. CD win XP nebo "XP Recovery Console", nebo spustit PC pomocí live CD jako je třeba BartPE (XPE) a nebo si vyrobit FDD, s jejíž pomocí nabootujete svoje XP na pevném disku v případě, že odmítají bootovat z důvodu chybového hlášení.

Disketa bootující XP pro "náš" počítač

Co budeme potřebovat: spouštěcí diskety WinXP (stačí jen ta první), WinImage.

*
Pokud nevíte jak získat spouštěcí diskety WinXP, přečtěte si ze stránek Craftcomu článek o Recovery Console zde.

** Pokud neumíte pracovat s programem WinImage, přečtěte si ze stránek Craftcomu článek o WinImage zde.

Pro účely tohoto návodu bude pracovní složkou D:\fddbootxp\

Upozornění:
Postupujte přesně podle návodu a neprovádějte ŽÁDNÉzměny v souborech mimo pracovní složku!


Uložte do pracovní složky (D:\fddbootxp\) obraz 1. spouštěcí diskety cdboot1.img a otevřete ho v programu WinImage. Odstraňte všechny soubory kromě těchto dvou: ntdetect.com a bootfont.bin.

Přejdětě do kořenové složky C: a vyhledejte soubory ntldr (je bez přípony!) a boot.ini (ten je skrytý; pokud ho nevidíte, nastavte zobrazení skrytých souborů v Nástroje-Možnosti složky-Zobrazení)

Oba soubory zkopírujte do pracovní složky (D:\fddbootxp\), přejmenujte soubor ntldr (pozor! ten ve složce D:\fddbootxp\!) na setupldr.bin
Změňte atribut skrytý u souboru boot.ini (pokud nevíte jak, můžete vytvořit nový soubor boot.txt, zkopírovat do něj obsah souboru boot.ini, ten smazat a přejmenovat boot.txt na boot.ini).

Importujte setupldr.bin a boot.ini pomocí WinImage do cdboot1.img a uložte ho.

Tím jsme vytvořili obraz bootovací diskety z WinXP, pomocí které nabootujeme svoje Windows XP (použili jsme "svůj" ntldr přejmenovaný na setupldr.bin a "svůj" boot.ini). Obraz lze uložit na skutečnou disketu programem WinImage.


Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 112.277 ms