Craftcom > Windows > Windows XP > Úpravy > Rychlejší instalace
Verze pro tisk
Zrychlení instalace XP na slabším Hardware


Připravil jsem si verzi XP speciálně pro pomalý počítač (starší notebook). Výsledný iso měl jen 92MB (bez SP, bez podpory tiskáren, sítě, ...). Protože na pomalém PC trvá instalace zbytečně dlouho, zde je návod, jak ji za cenu zvětšení místa na CD urychlit.

Pokud potřebujeme urychlit instalaci XP na slabším HW, máme kromě odebrání součástí z instalačního CD i další možnost. Ve složce I386 na instalačním CD je naprostá většina souborů komprimovaných (poznáme je podle přípony končící znakem "podtržítko"). V průběhu instalace je nutné tyto soubory dekomprimovat, což na pomalém PC bude trvat relativně dlouho. Pokud však tyto soubory ještě před vytvořením CD dekomprimujeme, pak instalační program provádí pouze jejich kopírování, čímž se instalace citelně urychlí. Tak tedy jdeme na to ...

Programem nLite připravíme instalační CD (odebereme příslušné komponenty). Ještě před vytvořením ISO obrazu našeho instalačního CD přejdeme do složky I386 (tam kde máme zdrojové soubory pro nLite), spustíme příkazový řádek a pracovní adresář nastavíme na složku I386.

Spustíme (zadáme) postupně následující příkazy:

expand -r *._
expand -r *.?_
expand -r *.??_
del *._
del *.?_
del *.??_


V mém případě narostla velikost složky I386 z asi 90 MB na 198 MB, ale všechny soubory jsou teď nekomprimované. Při instalaci je tedy stačí nakopírovat (to provede instalační program) a není třeba je dekomprimovat - což by trvalo na pomalém PC zbytečně dlouho.

Ve virtuálním PC pod VMware trvala instalace se 32MB (!)paměti jen 10 minut.


Hodně zábavy s pomalým PC přeje Pavel.


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 101.670 ms