Craftcom > Windows > Windows XP Embedded > Upgrade na verzi SP2
Verze pro tisk
Windows XP Embedded, 9. část: Upgrade na verzi SP2


Windows Embedded jsou založeny na stejném kódu jako Windows XP Professional. Předchozí články seriálu se týkaly verze Windows Embedded SP1. V tomto článku spolu projdeme upgradem na aktuální verzi, SP2.

Ze stránek Microsoftu stáhneme upgrade na verzi SP2, zde.

* Moje verze SP2 je beta, je z července 2004, ze stránek Microsoftu jsem ji stáhnul v průběhu listopadu 2004.

Instalujeme upgrade Studia

* Z neznámého důvodu mi nefungovala instalace přes "stahovací" program XPEFFI.exe, přes který se ovládá jak stažení tak i samotná instalace. Proto jsem spustil instalaci ručně, poklepáním na soubor Windows_XP_EMBEDDED_SP2_RC.EXE (RC=Release Candidate, tedy beta verze), kdy dojde nejprve k ověření souboru a jeho následnému rozbalení.

* V současné době je soubor s upgrade pojmenován WINDOWS_XP_EMBEDDED_SP2E.EXE, pokud tedy máte tento soubor a nevíte jak spustit instalaci, stačí na něm poklepat.

Přivítá nás instalátor prakticky shodný s verzí SP1. Začneme aktualizací MSSQL Serveru, tedy zvolíme Database Engine Update

* Po upgrade SQL Serveru je vhodné restartovat PC, neboť server je zastaven a během upgrade některých částí Studia dojde k chybě a nelze pokračovat (škoda že o tom instalátor mlčí).

Následně upgradujeme nástroje, klepneme na Tools Update.

Asi nejdůležitější částí SP2 je nová databáze s komponentami, pokračujeme tedy volbou Database Update.

Nyní jsme dotázáni, zda zazálohovat starší (původní) databázi s komponentami SP1. To je vhodné v případě, kdy budeme pracovat s dosavadními soubory .slx. Pokud hodláme pracovat jen s novými projekty, zálohovat nebudeme. Postupujeme dále v instalaci.

* Tato chyba je způsobena zastaveným SQL Serverem - po restartu PC pokračujeme dál.

Pokud tedy běží SQL Server, postupujeme dále.

Další část instalace není nezbytná, jedná se o funkci Enhanced Write Filter (není zde rozebíráno).

Následuje možnost instalace další součásti Studia, kterou pro práci nepotřebujeme.

V podstatě poslední položkou je upgrade dokumentace, spustíme klepnutím na Documentation Update.

* Databáze komponent je dost náročná na místo na disku; po záloze databáze SP1 a nainstalování SP2 jsem měl velmi fragmentovaný disk, vřele doporučuji provést defragmentaci.


Co získáme?

Upgradem na verzi SP2 získáme jak nové komponenty, tak i rozšíření funkčnosti analogicky jako přechodem z WinXP SP1 na SP2. Pro představu, verze SP2 mimo jiné přináší:

- technologii .NET Framework 1.1
- DirectX 9
- Windows Firewall
- Windows Media Player 9

Dalším (pro mne podstatným) důvodem pro přechod je fakt, že velká většina různých návodů a průvodců pro Windows Embedded je psána přímo pro verzi SP2. Naopak argumentem proti přechodu z SP1 na SP2 je nárůst velikosti výsledného sestavení, což může být problém v případě omezeného místa na disku a/nebo operační paměti.

Pavel :-)


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 101.647 ms