Craftcom > Windows > Windows XP > Úpravy > Slipstream
Verze pro tisk
Jak přidat Service Pack a jiné soubory na instalační CD os Windows

Vzhledem k poměrně častým dotazům jak přidat Service Pack (dále jen SP) nebo jiné ovladače na instalační CD s os Windows, jsem se rozhodl pro vytvoření tohoto přehledu hned několika možných variant. Níže uvedené postupy jsou již uvedeny na Craftcomu, většinou však jsou okrajově zmíněny v některém z článků, především o BartPE-XPE jako součást tvorby Live CD. Počet článků na webu se už nám poněkud rozrostl, tak pro nového návštěvníka může být poměrně časově náročné tyto informace objevit a nebo mu uvedený způsob nemusí vyhovovat. Následující varianty jsou řazeny podle náročnosti.

Varianty jsou řazeny podle náročnosti.

Potřebné odkazy ke stažení SP:
Windows XP - SP2 CZ a SP2 EN (pro SK lokalizaci)
Windows 2000 - SP4 CZ a SP4 EN (pro SK lokalizaci)

Autostreamer aneb v jednoduchosti je síla

Autostreamer je jednoduchá utilita, pomocí níž si snadno přidáme SP do instalačního CD Windows XP (jiné verze Windows nepodporuje). Ovládání je naprosto intuitivní a nemělo by činit problém uživatelům, kteří mají aspoň základní znalost často používaných anglických slov.
Úplným začátečníkům a všem, kteří nepotřebují na výsledné instal. CD přidávat ještě jiné soubory, doporučuji ponechat výchozí volbu (první v pořadí) a vložit originální CD s Windows XP. V dalším okně se CD mechanika s instalačním CD automaticky detekuje, dále v prostředním řádku zvolíme cestu k SP na disku (HDD) a spodní řádek ponecháme předvolený za předpokladu, že máme dostatek volného místa na disku C:\ (v opačném případě uvedeme jiný oddíl na HDD). V dalším kroku zadáme název CD (např.WinXP_SP2), dále cestu a název pro vytvoření výsledného ISO souboru, pak již vše proběhne automaticky. Vytvořený iso soubor vypálíme na CD v některém z vypalovacích programů.

Pozor: Pokud správně nenastavíte vypalovací program, nebude vytvořené CD funkční, tj. nebude možné z něj nabootovat. Pro ty z vás, kteří se teď zalekli mám typ na jednoduchý způsob a tím je vypálení v programu DVD Decrypter, který už vše potřebné obstará za vás a stačí akorát zadat cestu k souboru nebo asociovat program s příponou iso v nastavení programu, pak už je to opravdu na pár kliknutí myší :o).


Manuální integrace SP

Pro ty z vás, kteří dávají přednost manuálnímu způsobu a práci s příkazovým řádkem je určen tento návod, který je vhodný i pro integraci SP jiných os Windows.


nLite

Pomocí programu nLite můžeme aplikovat nejen SP, ale i jiné, jako jsou záplaty a ovladače. Pro ty z vás, kteří se s programem setkávají poprvé je určen tento průvodce. Přesné postupy integrace naleznete v projektu Michala Pavlíka Unattended Windows, konkrétně zde.
Tento způsob je vhodný nejen pro Win XP, ale i Win 2000 a 2003.

PEBuilder

PEBuilder rovněž obsahuje možnost integrace SP do instalačních souborů WinXP a Win2003 (v menu je to položka Zdroj - Integrovat Service Pack) a je lokalizován jak do CZ tak SK. Má to ovšem háček je primárně určený pro tvorbu Live CD a výsledný iso soubor vyrobí pouze jako iso pro tvorbu Live CD, tudíž ne jako instalační CD Windows. Dále bychom museli postupovat dle návodu uvedeného výše pro manuální integraci SP. Konkrétně použít program ISOBuster nebo CDIMAGE GUI a vypálit CD jako bootovací např. pomocí Nera.
Tuto možnost uvádím jako informativní a především pro ty, kteří nemohou nebo nechtějí použít pro integraci SP příkazový řádek nebo chtějí ještě zakomponovat další soubory před vytvořením konečného iso souboru.

Pomocí některé z těchto variant již aktualizace svého instalačního CD nemusí být problémem.

Craft


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 99.927 ms