Craftcom > Windows > Windows XP Embedded > WXPE pro 32bit aplikace
Verze pro tisk
Windows XP Embedded, 8. část: Vytvoření WXPE pro 32 bitové aplikace


Tento článek popisuje vytvoření takové verze Win XP Embedded, ve které je možné spuštět 32 bitové aplikace běžící v grafickém režimu. Dnes nebude popsán postup vytvoření, ale rovnou zveřejním WXPE_Win32.slx, který stačí otevřít v Target Designeru.

Není použit (zcela záměrně) žádný popis cílového HW, a to proto, aby výsledné sestavení WXPE bylo univerzální. Pokud však potřebujete na svém cílovém PC použít příslušný HW, lze projekt rozšířit o jeho definici (viz. článek č. 6. - Makrokomponenta z HW).

* Nelze předpokládat, že půjde spustit libovolná aplikace, toto sestavení je jen "základní" a neobsahuje mnoho .dll knihoven potřebných pro spouštění externích aplikací ...

Aby bylo možné vůbec WXPE použít (bez definice cílového HW), je použito "univerzální řešení" (převzaté z nápovědy) - makro Minkernel Sample Macro (Demo) s úpravou nastavení v části Settings. Dále je (kromě jiného) doplněn ovladač pro FAT i NTFS souborový systém, všechny Win32 API, jako shell slouží Explorer. Přidal jsem několik ovladačů klávesnice a myši (pokud potřebujete jiný, stačí ho přidat jako komponentu).

Výsledné sestavení WXPE má asi 96 MB, po instalaci (FBA) obsadí na disku asi 106 MB, funguje na PC s 60 MB RAM (vyzkoušeno ve VMware).

Obsahuje (mimo jiné): Poznámkový blok, WordPad, Kalkulačku, Malování, Průzkumník ...

Aplikace se (zatím) nedají spuštět přes nabídku Start, ale např. pomocí klávesové zkratky Win+R.


A na závěr soubor WXPE_Win32.rar (obsahuje WXPE_Win32.slx).

Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 97.124 ms