Craftcom > Windows > Multiboot CD > Easyboot > Grafické menu
Verze pro tisk
EasyBoot: Multiboot CD s grafickým menu (volné pokračování)

www.craftcom.net)Klasické menu vytvořené v EasyBoot je textové. Je vloženo jako text, přičemž si nemůžeme zvolit font ani velikost. Kdo by však nechtěl mít menu grafické? V EasyBoot tato možnost je ...

Vše si uvedeme na příkladu menu v rozlišení 640*480 bodů (standard VGA), 256 barev (8 bitová barevná hloubka). Vytvoříme nové menu s názvem GrafMenu, klepneme na tlačítko Volby a zvolíme příkaz Konfigurace, nastavíme podle obrázku.

Dále si vytvoříme v grafickém editoru pozadí s návrhem menu (stačí program Malování). Jako položky menu pak použijeme jednotlivé "výřezy" obrázku: jednoduše místo textu (který používáme při tvorbě textového menu) nastavíme obdélníkovou oblast uvnitř obrázku tvořícího pozadí ...

Naše menu bude mít bílé pozadí, na kterém bude v rozích logo Windows (nebude součástí menu). Na pozadí umístíme jednotlivé obrázky (případně s textovým popisem). Obrázek uložíme jako menu.bmp do EasyBoot\disk1.

Na první záložce EasyBoot nastavíme tento obrázek vedle zatržítka Obrázek pozadí (zvolíme menu.bmp).

Pokud máme obrázek hotový, definujeme jednotlivé položky grafického menu jako výřez obrázku. Zatrhneme Use image text, klepneme na tlačítko Přidat a nadefinujeme levý horní a pravý dolní roh výřezu jako položku menu. Nezapomeňte nadefinovat horkou klávesu, aby šel celý projekt uložit.

Takto nastavený výřez

nastaví položku

další položky definujeme obdobně.Tímto způsobem vytvoříme postupně další položky ...

Hodně tvůrčích schopností přeje Pavel :-).

Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 126.314 ms