Craftcom > Windows > BartPE > BartPE-XPE > Vytvoření BartPE
Verze pro tisk
Vytvoření BartPE

Spustíme program PEBuilder a odsouhlasíme licenci.

V okně PEBuilderu nastavíme cestu k instalačním souborům XP (řádek Source, v našem případě G:), pokud chceme na CD přidat nějaký vlastní adresář se soubory (např. obrázky, písničky, jednoduché utility ...) pak nastavíme cestu v řádku Custom, položka Output je nastavením složky, ve které se vytvoří soubory BartPE (z nich se následně vyrobí ISO obraz CD, který je možné vypálit na CD). Zatržením Create ISO image docílíme vytvoření ISO obrazu CD, pokud ho chceme rovnou vypálit na CD, zvolíme ještě Burn to CD.

Klepnutím na tlačítko Plugins se otevře seznam dostupných pluginů; máme možnost ovlivnit, které pluginy chceme povolit (Enable /Yes) a které zakázat (Disable / No). Tlačítko Help slouží jako stručná nápověda k příslušnému pluginu.

Po konfiguraci pluginů klepneme na tlačítko Close a dostaneme se zpět do výchozího okna PEBuilderu, klepnutím na Build zahájíme vytvoření našeho CD.

Pokud nedošlo k žádné chybě, pak výsledkem našeho snažení je funkční CD.

V tomto okamžiku už máme vytvořený buď obraz CD (ISO obraz) nebo vypálené CD. Nezbývá než nabootovat a vyzkoušet v praxi, „co to umí“.

Následují 2 obrázky BartPE, první z nich je s pluginem XPE a druhý s Nu2Menu.

Craft


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 104.599 ms