Craftcom > Windows > Windows XP Embedded > Podpora češtiny
Verze pro tisk
Windows XP Embedded, 11. část: Podpora češtiny


Windows XP Embedded jsou na stránkách Microsoftu ke stažení jako verze s podporou anglického jazyka. Mimo to existují balíčky pro některé jazyky, mezi nimiž nechybí čeština.

Češtinu lze stáhnout:
pro Windows XP Embedded SP1: zde
pro Windows XP Embedded SP2: zde

Poklepáním na tento stažený soubor zahájíme instalaci podpory češtiny do Studia (instalováním češtiny přidáme nové komponenty přístupné z Target Designeru, nepočešťujeme tedy prostředí Studia ale získáme možnost používat české prostředí v sestavení (buildu) WXPE).

* Pokud instalujeme češtinu pro Windows Embedded SP2, pak musíme nejdříve nainstalovat češtinu určenou pro verzi SP1 a teprve potom ještě doinstalovat češtinu pro verzi SP2.

** Pokud máte WinXP Embedded verzi SP1 (a plánujete přejít na SP2), doporučuji nejprve doinstalovat češtinu určenou pro SP1, potom upgradovat WXPE na SP2 a následně doinstalovat češtinu určenou pro SP2.

Instalujeme češtinu

Protože jsme upgradovali na verzi Windows XP Embedded SP2, bude instalování češtiny probíhat ve dvou krocích: nejprve spustíme soubor langcs.EXE (čeština pro SP1) a po něm LANGCSYSP2.EXE (upgrade češtiny pro SP2).
* Instalace češtiny pro SP2 se mi nezdařila, protože moje SP jsou beta. Kupodivu však čeština funguje i v projektu vytvořeném v WXPE SP2.

V dalším pokračování se podíváme na použití češtiny v projektu.

Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 224.183 ms