Craftcom > Windows > BartPE > Ladíme Bart-PE XPE > Konfigurace > Reatogo a Flash hry
Verze pro tisk
Reatogo a Flash hry

Začnu trochu netradičně, cílem článku není udělat z PC a Reatogo náhradu za herní konzoli ani provozovat hry náročné jak na výkon procesoru tak i grafické karty. Námětem článku jsou (jednoduché) hry využívající technologii Macromedia flash.

Co budeme potřebovat:

Reatogo-235
• plugin Flash8IE_autoHelp
• jednoduché flashové hry dle vlastního výběru, např. ze stránky www.flashovky.cz

Tyto hry jsou nejčastěji dostupné jako jeden soubor s příponou .swf (občas se jedná o spustitelný exe soubor), relativně malé velikosti (běžně pod 1 MB). Na výkon PC nekladou téměř žádné nároky, pro většinu z nich stačí procesor Pentium II a 32 MB RAM, což v dnešní době nebude problém splnit :-). Jejich „přehrávání“ probíhá v běžném internetovém prohlížeči, typicky tedy v Internet Exploreru.

Zkopírujte si plugin Flash8IE_autoHelp k ostatním pluginům (typicky C:\Reatogo-235\plugin\Flash8IE_autoHelp). Ve složce files je soubor flash8.ocx (nejedná se však o verzi 8, já mám k dispozici jen flash.ocx verze 6, použil jsem tedy ten a přejmenoval ho na flash8.ocx; pokud máte novější verzi tohoto souboru, pak ji použijte).

Hry můžeme přidat na CD, ale je možné je mít i na flashdisku nebo pevném disku (stačí, když k nim po nabootování Reatogo budeme mít přístup), proto zde neuvádím žádný plugin.

* Pokud netušíte jak přidat adresář s hrami na CD, pak to jde velice jednoduše z okna Reatogo PE Builderu, v řádku Uživatelský adresář. V tomto případě předpokládám, že flashové hry jsou uloženy v G:\Hry\Flash, do řádku Uživatelský adresář zapíšeme G:\Hry

Vytvořte Reatogo běžným způsobem, po nabootování přejděte do složky s hrami a poklepáním na příslušný soubor se hra otevře v prohlížeči (typicky Internet Explorer).

* Pokud se hra v prohlížeči neotevře, postupujte následovně:

Tip: Pokud chcete hrát hru v celoobrazovkovém režimu, stiskněte v Internet Exploreru klávesu F11, nahoře zůstane malý panel (menu), z kontextové nabídky vyberte příkaz Automaticky schovávat a IE se přepne do celoobrazovkového režimu. Zpět do běžného zobrazení se dostanete opět stiskem klávesy F11.

A to je vlastně vše. Pohodové chvilky při hraní her přeje

Pavel :-)


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 118.162 ms