Craftcom > Windows > Windows XP Embedded > Použití češtiny
Verze pro tisk
Windows XP Embedded, 12. část: Použití češtiny


Pokud máme nainstalovanou češtinu ve Studiu (viz. 11. díl), můžeme ji použít v Target Designeru jako jednotlivé komponenty s tím, že ve výsledném sestavení (buildu) bude možné nastavit z ovládacích panelů české národní prostředí.

V Target Designeru zadáme hledání komponent s textem "czech" - nalezne komponenty týkající se českého národního prostředí.
Přidáním potřebných komponent (nemusí jít nutně o všechny; pokud nepoužijeme komponentu pro Movie Maker, není třeba přidávat ani Movie Maker MUI - což je právě čeština pro něj) přidáme do svého projektu (.slx) komponenty obsahující jak potřebné nastavení registrů tak i soubory pro české prostředí. To pak lze využít např. v projektu, kde máme makro Winlogon (standardní přihlašování do Windows) a Ovládací panely (plus další součásti podle potřeby).

Ukázka použití českého národního prostředí

Následující příklad ukazuje použití českého národního prostředí na reálném HW s WXPE. Po nainstalování WXPE sestavení je nastaveno anglické prostředí; všechna menu a texty jsou anglicky.

Pokud máme přístupné ovládací panely, poklepeme na Regional and Language Options

Dialogové okno má tři záložky: Regional Options, Languages, Advanced.
Na záložce Regional Options změníme výchozí nastavení (EN) na nové (CZ):

Na záložce Languages klepneme na tlačítko Detailsa provedeme nastavení:

Klávesnici přidáme klepnutím na tlačítko Add

Na záložce Advanced nastavíme

V dialogovém okně klepneme na tlačítko OK a dostaneme následující zprávu (změna bude provedena až po odhlášení a opětovném přihlášení).

Po jejím odsouhlasení dostaneme otázku, zda použít soubory uložené na pevném disku (Yes) nebo si přejeme zkopírovat soubory z CD (No).

Kompletní změna prostředí z EN na CZ je možná až po restartu.

* Po restartu je úvodní přihlašovací dialog do Windows XP Embedded anglicky, informace o načtení profilu je také anglicky; jakmile se objeví pracovní plocha, máme prostředí české.Čeština a aplikace ve WXPE


Po spuštění poznámkového bloku a napsání písmen "ěščřžýáíé" můžeme dostat následující výsledek.

To je způsobeno tím, že nemáme správně nastavený font a příslušný skript (jazykovou verzi písma), což nastavíme v poznámkovém bloku příkazem Písmo z nabídky Formát.

Od této chvíle můžeme psát česky, české jsou i veškeré dialogy a (jako jeden příklad za všechny) Ovládací panely.


Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 100.384 ms