Craftcom > Windows > Windows XP Embedded > Target Analyser
Verze pro tisk
Windows XP Embedded, 3. část: Target Analyser

Dříve než se pustíme do vlastního sestavování WXPE, musíme znát složení HW cílového PC. V tomto příkladě si vše ukážeme na virtuálním PC ve VMware.

* Součástí tohoto článku jsou i odkazy na soubory s definicí HW pro virtuální PC pod VMware. Použil jsem VMware verze 5, pokud máte verzi 4, může se HW lišit.

Pro vytvoření souboru s popisem HW cílového PC lze použít 3 různé způsoby:

A.) TA.exe ze spouštěcí diskety
Použijeme buď disketu s MSDOSem nebo spouštěcí (záchrannou) disketu, např. z Win98. Zkopírujeme na ni ta.exe (C:\Program Files\Windows Embedded\utilities).

Vytvoříme (nebo použijeme existující) virtuální PC ve VMware a nabootujeme z této diskety. Po nabootování spustíme ta.exe, který vytvoří soubor devices.pmq - ten pak použijeme v Target Designeru pro sestavení vlastního WXPE. Je vhodné tento soubor přejmenovat tak, aby byl zřejmý jeho obsah, např. HWVM5DOS.pmq.

B.) TAP.exe spuštěný v BartPE
Pokud máte v BartPE integrovány ovladače HW, dostanete lepší výsledek než já; v tomto popisu používám "základní verzi" BartPE 3.1.3
Přidáme TAP.exe do BartPE, aby byl ve vytvořeném ISO obrazu (pro použití BartPE ve VMware lze použít bootování z ISO obrazu, není nutné BartPE iso vypálit na CD). Vytvořený soubor devices.pmq opět přejmenujeme, např. HWVM5PE.pmq.

C.) TAP.exe spuštěný z Win2000 nebo WinXP
Pokud je cílový HW dostatečně "silný", můžete nejprve instalovat Win 2000 nebo WinXP a z nich pak spustit TAP.exe. Výhodou tohoto řešení je největší množství zjištěného HW. Výsledný soubor opět vhodně pojmenujeme, např. HWVM5XP.pmq

V příštím článku si ukážeme jak pracovat v Target Designeru.

Pavel

© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 97.238 ms