přidat k oblíbeným | kontakt

   

» WINDOWS XP EMBEDDED

 
Windows XP Embedded, 13. část: Použití češtiny (jednodušší varianta)"
autor : Pavel   www.craftcom.net   (30.10.2005)


Česky          Slovensky

Verze pro tisk

Ve dvanáctém dílu seriálu Použití češtiny jsme si ukázali jak použít češtinu v projektu. Nastavení českého prostředí jsme provedli v běžících WXPE v Ovládacích panelech.

V tomto článku si ukážeme elegantnější způsob nastavení českého národního prostředí, a to přímo v Target Designeru – výsledné sestavení WXPE bude mít přímo nastaveno české národní prostředí, které bude plně funkční.

Pro správné fungování češtiny musíme nejprve v projektu přidat příslušné komponenty (jejich výběr závisí na tom, co vše do projektu zahrneme; např. pokud nepoužíváme Windows Movie Maker, pak nepřidáme komponentu Czech Movie Maker MUI). Vybereme tedy např. následující komponenty (tento výběr používám ve svých projektech): Czech Language Support, Czech MUI Resource, Czech Shell MUI, Keyboard: Czech, Language: Czech - 0405, User Locale: Czech.

Nyní přidáme komponentu Regional and Language Options (pokud již není v projektu obsažena) a v části Settings této komponenty nastavíme hodnoty pro češtinu – viz. následující obrázky.
Tímto způsobem docílíme toho, že výsledné sestavení používá české prostředí (klávesnice, fonty, menu, dialogy) s výjimkou příkazového řádku, ve kterém se místo českých znaků používá jiný font (na řešení jsem dosud nepřišel).Pavel

© 2005 - 2007 Pavel Kříž, www.craftcom.net
 

< zpět <

 

   
         
             

© 2005 - 2007 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakazáno.