pridať k obľúbeným | kontakt

   

» UPRAVUJEME WIN XP

 
Windows XP Embedded, 3. časť: Target Analyser
autor : Pavel   www.craftcom.net   (30.5.2005)

slovenský preklad : Marián Hikaník   ( www )


Česky          Slovensky

Verzia pre tlač

Skôr než sa pustíme do vlastného zostavovania WXPE, musíme poznať zloženie HW cieľového PC. V tomto príklade si všetko ukážeme na virtuálnom PC vo VMware.

* Súčasťou tohto článku sú i odkazy na súbory s definíciou HW pre virtuálne PC pod VMware. Použil som VMware verzie 5, ak máte verziu 4, môže sa HW líšiť.

Pre vytvorenie súboru s popisom HW cieľového PC je možné použiť 3 rôzne spôsoby:

A). TA.exe zo spúštacej diskety
Použijeme buď disketu s MSDOSom alebo spúšťaciu (záchrannú) disketu, napr. z Win98. Skopírujeme na ňu program ta.exe (C:\Program Files\Windows Embedded\utilities).

Vytvoríme (alebo použijeme existujúce) virtuálne PC vo VMware a nabootujeme z tejto diskety. Po nabootovaní spustíme ta.exe, ktorý vytvorí súbor devices.pmq - ten potom použijeme v Target Designer-i na zostavenie vlastného WXPE. Je vhodné tento súbor premenovať tak, aby bol zrejmý jeho obsah, napr. HWVM5DOS.pmq.

B). TAP.exe spustený v BartPE
Ak máte v BartPE integrované ovládače HW, dostanete lepší výsledok než ja; v tomto popise používam "základnú verziu" BartPE 3.1.3
Pridáme TAP.exe do BartPE, aby bol vo vytvorenom ISO obraze (pre použitie BartPE vo VMware sa dá použiť bootovanie z ISO obrazu, nie je nutné BartPE iso napáliť na CD). Vytvorený súbor devices.pmq opäť premenujeme, napr. HWVM5PE.pmq.

C). TAP.exe spustený z Win2000 alebo WinXP
Ak je cieľový HW dostatočne "silný", môžete najprv nainštalovať Win 2000 alebo WinXP a z nich potom spustiť TAP.exe. Výhodou tohoto riešenia je najväčšie množstvo zisteného HW. Výsledný súbor opäť vhodne pomenujeme, napr. HWVM5XP.pmq

 

V budúcom článku si ukážeme ako pracovať v Target Designer-i.

Pavel

© 2005 - 2007 Pavel Kříž, www.craftcom.net
 

<späť <

   
         
             

© 2005 - 2007 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakazáno.