přidat k oblíbeným | kontakt

   

» UPRAVUJEME WIN XP

 
Logon screen
autor : Michal Pavlík   www.craftcom.net   (19.3.2007)


Česky          Slovensky

Verze pro tisk

Tento článek popisuje, jak změnit vzhled přihlašovací obrazovky (logon screen). Postup se liší podle toho, zda vlastníte Windows 2000 nebo Windows XP. Windows XP přišel s možností měnit vzhled systému pomocí témat a tyto grafické úpravy se dotkly i přihlašovací obrazovky, takže zatímco u Windows 2000 není moc co řešit, u Windows XP se toho dá měnit poměrně hodně. Přesto se zaměříme právě na Windows 2000. Důvod je ten, že pro Windows XP existuje software, se kterým můžete jednoduše se vzhledem manipulovat a měnit i vlastnosti průhlednosti apod.


Windows XP

Jedním z dobrých editorů je Logon Studio (zdarma). Jeho ovládání je jednoduché a návrh vizuální takže se s ním naučíte velmi rychle.
Také bych chtěl upozornit, že Windows XP neztratily klasický přihlašovací dialog. Pokud vám vyhovuje klasický styl, tak stačí přepsat v registru hodnotu LogonType na 0 v klíči
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\ CurrentVersion\Winlogon a místo "Welcome Screen" nyní bude systém používat klasické přihlašování. Pokud se budete chtít vrátit k Welcome Screen, tak přepište hodnotu zpět na 1. Pokud jste se rozhodli pro klasické přihlašování, tak je postup modifikace stejný jako pro Windows 2000.


Windows 2000

Všechny obrázky, dialogy a texty jsou uloženy v souboru msgina.dll ve složce %windir%\system32.

Otevřete msgina.dll libovolným resource editorem, např. oblíbeným Resource Hackerem / čeština.
Jděte do složky Bitmaps a naleznete další složky s čísly 101-139 (a 20140-20150 ve Windows XP). Obrázky přihlašovacího okna naleznete ve stovkové řadě. Výčet těch nejdůležitějších.
Resource                      Popis
103            Progressbar použitý ve všech systémech
101, 107    Obrázky pro Windows XP Professional
128, 129    Obrázky pro Windows XP Home
130, 131    Obrázky pro Windows 2003 Standard
132, 133    Obrázky pro Windows 2003 Enterprise
135, 136    Obrázky pro Windows 2003 Datacenter
145, 147    Obrázky pro Windows 2003 Web

Pro zajímavost, bitmapy s čísly 20xxx reprezentují ve Windows XP "okno" a tlačítka, které se zobrazí pokud v nabídce Start kliknete na Vypnout počítač (LogonType musí být na 1, jinak uvidíte klasické okno pro výběr akce).

• Vyberte bitmapu kterou chcete nahradit, klikněte na položku pravým tlačítkem a vyberte Replace Resources.
• Otevře se okno kde klikněte na Open file with new bitmap a vyberte novou bitmapu. Nyní stačí kliknout na Replace a bitmapa se přepíše.
   Soubor stačí uložit File - Save.

Pokud máte aktivní Windows File Protection, tak systém upravenou knihovnu msgina.dll nahradí původní verzí. V tom případě uložte knihovnu například jako mygina.dll a v registru v klíči HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon vytvořte novou řetězcovou proměnnou GinaDll s hodnotou mygina.dll.


Michal Pavlík
>>Přidat komentář ke článku<<

 

© 2007 Michal Pavlík, www.craftcom.net

^ nahoru ^

< zpět <

 

   
         
             

© 2005 - 2007 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakazáno.