přidat k oblíbeným | kontakt

   

» NOVINKY

   

Česky          Slovensky

Novinky :

>vstup do Archívu 2005 - 2006>
 
Upozornění :
Těší nás váš zájem o tyto stránky, ale chtěli bychom vás touto cestou požádat v případě technických dotazů a nejasností je směrovat do Fóra na stránkách, neboť kontaktní email slouží jen dotazům týkajících se webu Craftcom a případné spolupráce. Zadání jej do kontaktního emailu neurychlí jeho zodpovězení, protože technické dotazy touto formou nebudou zodpovězeny. Děkujeme za pochopení.
INFO :
Pokud by měl někdo z vás zájem o spolupráci při tvorbě zajímavých příspěvků a chtěl by se tak podělit o své znalosti a zkušenosti, případně publikování svých článků na těchto stránkách, souvisejících s winXP, může tak učinit na kontaktní adrese Craftcomu.
24.2.2008
Došlo ke znovu zprovoznění fóra s portálem a opraveny odkazy ke stažení v rubrice Plugins a FAQ. Pokud narazíte na nefunkční odkaz, odkazující většinou na staré fórum, zašlete nám prosím info o chybě nebo tuto chybu uveďte přímo ve fóru.
Dočasné zastavení provozu fóra:
Omlouváme se všem, ale fórum bylo dočasně uzavřeno z důvodu hackerských útoků a spamování prostřednictvím fóra a tím vznikající problémy. Současně plánujeme přechod na nový typ fóra, konkrétně SMF, kde by již k těmto problémům nemělo docházet. Všechny stávající příspěvky a registrovaní uživatelé budou zachovány. Ke spuštění fóra dojde s největší pravděpodobností současně s novou podobou webu Craftcom.
Portál na webu Craftcom:
Určitě už si mnozí z vás všimli, že původní fórum bylo obohaceno o portál, kde postupně také zveřejňujeme různé informace, které už nebyly zpracovány ve formě článků, především kvůli jejich krátkosti nebo informačnímu charakteru a rovněž z důvodu možnosti jednoduché průběžné úpravy. Je zde také možnost hlídání pomocí RSS čtečky.
Připravujeme:
Novou rubriku s názvem "Windows Vista", která nebude zaměřena na klasické úpravy známé z jiných internetových stránek, ale na popis Kernelu os Vista.
3.6.2007
Nový článek nebo spíše seznam je zaměřen na freeware aplikace a Open Source projekty, které se snaží nahradit placené produkty, viz. rubrika Upravujeme Win XP. Tímto krokem chce web Craftcom přispět k rozšíření těchto aplikací do podvědomí uživatelů, mnohdy zbytečně užívající nelegálně software, ať už z neznalosti vhodné náhrady nebo z přesvědčení, že freeware aplikace se jim nemohou vyrovnat.
23.4.2007

Dva roky Craftcomu


Dnes, 23. dubna 2007, je tomu právě dva roky, co jsme spustili web Craftcom.net. Při této příležitosti se hodí poděkovat za práci všem autorům, kteří u nás publikovali svůj článek a také všem, kteří se aktivně účastní ve fóru. Děkujeme.
Za ty dva roky jsme pro vás napsali několik desítek článků z relativně širokého okruhu (napočítalo se jich něco přes 90, pokud se na nějaký ještě nezapomnělo :-)). Je pravdou, že nových článků přibývá výrazně pomaleji než dříve, nicméně jsme stále tu a rozhodně s námi počítejte i do budoucna.
Při této příležitosti opakujeme znovu výzvu: máte-li zájem u nás publikovat článek blízký oblastem, na které se zaměřujeme, napište nám, prosím, na kontaktní email.
Kromě společných aktivit na craftcomu mají někteří z nás ještě aktivity "soukromější", jako Mariánovy www.mojepreklady.net, Craftův zdravi.craftcom.net, Mitchův autoinstall.craftcom.net a Pavlův ebook.craftcom.net. Práce na těchto projektech nijak nemění náš zájem o craftcom.net jako takový a hodláme ho (s vaší pomocí) nadále rozvíjet.
19.3.2007
Jak na změnu vzhledu tentokrát přihlašovací obrazovky ve Windows 2000 nebo XP se dozvíte v dalším článku Michala Pavlíka, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
18.3.2007
Pavel spustil svůj projekt ebook.craftcom.net, zaměřený zejména na elektronické knihy. Na webu budou postupem času umístěny články o elektronickém publikování i elektronické knihy ke stažení.
10.3.2007
Jak na změnu úvodní bootovací obrazovky ve Windows 2000 nebo XP se dozvíte v novém článku Michala Pavlíka, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
10.3.2007
Došlo k přidání 2 nových článků o bezobslužné instalaci Windows v projektu Unattended Windows Michala Pavlíka. Konkrétně se jedná o článek Registr a Setup.
18.2.2007
Jak na virtuální počítač, tentokrát pomocí virtualizačního nástroje VirtualBox, pojednává nový článek, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
25.1.2007
Nový článek EasyBoot: Multiboot Linux live CD od nového autora jménem Michal je zaměřen na tvorbu multiboot CD nejen co se Linux distribucí týče, viz. rubrika Multiboot CD
.
19.1.2007
Pro všechny, kteří si chtějí upravit vzhled svých Windows je určen nový článek, pojednávající o programu XPize, viz. rubrika Upravujeme Win XP
.
7.1.2007
Nový článek již v novém roce pojednává o skriptovacím jazyku AutoIt mající poměrně široké použití, využívající i některé pluginy určené pro program PEBuilder, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
28.11.2006
Je tady další článek s výstižným názvem ReatogoSDI, úprava pro konkrétní HW (notebook Asus A6JC) zaměřen přímo na "tunění" reatogoXPE, viz. rubrika Ladíme BartPE-XPE.
5.11.2006
Možnosti jak opětovně přimět systém Windows k "životu" naleznete v novém článku První pomoc při kolapsu Windows, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
27.10.2006
Nový článek pojednává o možných způsobech integrace SP do instalačního CD Windows, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
9.10.2006
Pokud si chcete nastavit vlastní rozložení kláves na klávesnici, jak na to se dozvíte v novém článku Vlastní nastavení klávesnice, viz. rubrika Upravujeme Win XP.
29.9.2006
V případě chybného zobrazování diakritiky v nápovědě programu PEBuilder je možno upravenou českou a slovenskou lokalizaci stáhnout v rubrice  Plugins a nahradit jí původní v programu.
19.9.2006
Po delší pauze je tady další článek jak lze také použít reatogo při záchraně Windows. Nejčastější způsob použití Reatogo je sice ve formě záchranného CD, ale pokud pracujeme na svém vlastním počítači, pak nám nic nebrání nainstalovat Reatogo přímo na pevný disk (na systémový oddíl) a v případě problémů s Windows můžeme využít Reatogo umístěné přímo na pevném disku (odpadne hledání záchranného CD), viz. rubrika Ladíme BartPE-XPE.
19.8.2006
Připravili jsme pro vás nový hostující projekt s příznačným názvem Unattended Windows zabývající se bezobslužnou instalací os Windows. Jedná se o volný překlad vycházejícího z originálu na stránkách unattended.msfn.org , jehož autorem je Michal Pavlík.
Záměrem bylo poskytnout tyto informace nejen českým, ale i slovenským uživatelům, kteří nejsou tak zběhlí v EN jazyce, ve kterém je psán původní návod. Postupně přibude i překlad části pro experty.
Pro řešení případných problémů a nejasností můžete využít fórum, kde je zřízena i potřebná rubrika.
6.7.2006
Pro všechny příznivce Flash her a jak je provozovat i na Reatogo se dozvíte v novém článku, viz rubrika
Ladíme BartPE-XPE.
24.6.2006
V novém článku vám blíže představíme projekt UBCD4win a jeho nejnovější verzi, který rovněž používá program PEBuilder, viz. rubrika Multiboot CD.
11.6.2006
A je to tady!
Nový návod pro bootování BartPE a Reatogo z Flashdisku (klíčenky). Tentokrát nejsou potřeba stahovat žádné větší soubory a bootování je možné do 1 minuty, viz. rubrika BartPE RAM/HDD/USB.
28.5.2006
V novém článku
je vysvětlen postup, jak na PC s jednou mechanikou po nabootování Reatogo vypalovat data ve využití multisession na CD. Pak není nutné zavádět Reatogo do RAM ani vysunout a vyměnit médium. Data se vypalují na to stejné médium, ze kterého jsme nabootovali ! Návod naleznete v rubrice Ladíme BartPE-XPE.
21.5.2006
Pavel pro vás vytvořil další článek o Windows XP Embedded, kde jsou popsány možné problémy a jejich řešení při práci s WXPE, viz. rubrika Windows XP Embedded.
30.4.2006
Pokud chcete z jakéhokoliv důvodu změnit stávající shell Explorer a nevíte jak na to, je zde článek od nového autora impact pojednávající o zajímavé a hlavně variabilní náhradě v podobě shellu bbLean, potřebný návod pro jeho zprovoznění a konfiguraci naleznete v rubrice Upravujeme Win XP.

>vstup do Archívu 2005 - 2006>
 
   
         
             

© 2005 - 2007 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakazáno.